Lajme

1 month ago

Shtëpia Records
O Zoti im, po vij tek TiMë jep nga uji yt të piMë mbush me zjarrin e zemrës tëndeQë unë të jem aty ku je Ti… 🙏🙌🏼 ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 months ago

Shtëpia Records
Work in progress ...⏳Disa nga fytyrat prapa plot këngëve që kemi sjellur tek ju. Mezi po presim edhe për më shumë! «Ja, sa e mirë dhe e kënaqshme është që vëllezërit të banojnë bashkë në unitet!»‭‭Psalmet‬ ‭133:1‬ ‭‬‬ ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 months ago

Shtëpia Records
Timeline PhotosPrivilegj dhe kënaqësi e veçantë të isha pjesë e revistës VIVID për muajin Maj 2021. Lutem që historia dhe mesazhi i këngës “Shpresë” të prek sa më shumë njerëz përtjej kufijve tanë..Falenderoj Edlira Spaho për shkrimin e artikullit, Shtëpia Records për suportin dhe produksionin e këngës, Silva Design Co. për foton dhe Hunter James për videon!Lavdi Zotit për çdo gjë!.Këtu mund ta gjeni dhe artikullin në revistën online: sway.office.com/cbDBiFiDV7z8n4KG?ref=Link&fbclid=IwAR1yE4XYyoflhD2uERlhfXnvjk4yyH7-qjj_zDU-b-nIpE........#c_stylemusic #shpresë #magazinecover #reallife #hiphopculture #rap #music #art #shtepiarecords #inspiroartsalliance ... See MoreSee Less
View on Facebook

3 months ago

Shtëpia Records
Jemi të gëzuar të ndajmë me ju këngën më të fundit të bërë së bashku me grupin ''Fuqia e Unitetit'' nga Korça! Dëgjoni dhe adhuroni bashkë me ne! www.youtube.com/watch?v=OUBZLYY1mnI ... See MoreSee Less
View on Facebook

4 months ago

Shtëpia Records
www.youtube.com/watch?v=5tqp5fF8H1Y"Të përkasim Ty Zot...''#shtepiarecords #adhurimishqip #kisha #jezusi #albanianworship #tingujzemre #kengeshqip #zoti ... See MoreSee Less
View on Facebook

6 months ago

Shtëpia Records
Sonte në orën 20:00 do të shfaqim në youtube premierën e këngës më të re " Eja t'i këndojmë" Shpërndajeni me të tjerët dhe mos harroni ta ndiqni këngën së bashku me ne. ... See MoreSee Less
View on Facebook

6 months ago

Shtëpia Records
Nesër do të ndajmë me ju një këngë shumë të veçantë! Na ndiqni për premierën e këngës në orën 20:00! ... See MoreSee Less
View on Facebook

6 months ago

Shtëpia Records
Një intervistë me Radio 7! KRASH – Këngët e adhurimit shqip nga Shtëpia Records ... See MoreSee Less
View on Facebook

7 months ago

Bujan Stavileci
Nje prej kengeve te mia ma te preferumet te Krishtlindjes, e kendume me plot gezim ne studion ma t’lezetshme ne vend, Shtëpia Records. Faleminderit Pepa dhe Aaron. Faleminderit Shpetim.Nje falenderim shume special per personin qe gjithmone kemi pas plane pertej imagjinates per realizimin e kangve t’tilla, Arbërie✨Enjoy it guys💙 ... See MoreSee Less
View on Facebook

7 months ago

Shtëpia Records
"Ky, ky është Krishti Mbret Engjujt këndojnë dhe e ruajnë barinjtëShpejtë, shpejtë t'i thurrim lavde Birit të Perëndisë" Gëzuar Krishtlindja!!! ... See MoreSee Less
View on Facebook

7 months ago

Shtëpia Records
Ndiqni me ne premierën e këngës "Ç'është ky fëmijë" - këngë për Krishtlindje, në orën 20:00! youtu.be/pvs8q0orMnQ ... See MoreSee Less
View on Facebook

7 months ago

Shtëpia Records
Nëse doni të gjeni akordet e këngëve që kemi në kanalin tonë, ne kemi përgatitur një link për ju në google drive dhe ju mund të shkarkoni gjithçka që doni nga aty. Shpresojmë që do ju shërbejnë si mjete të mira për të lavdëruar Perëndinë. Klikoni tek ky link për më tepër:drive.google.com/drive/u/0/folders/1JnHD2tGKI6UV_q602fwzVrqxHWL_yhE0?fbclid=IwAR1tQDim1cXhkYMiq3V... ... See MoreSee Less
View on Facebook

7 months ago

Shtëpia Records
www.youtube.com/watch?v=JK1-rxm-P3w''Amen, Amen, E gjeta jetën, jetën time tek Ai Amen, Amen''Ai që na dha jetën, erdhi të jetojë në mesin tonë, dhe tani ne e gjejmë kuptimin e jetës tonë tek Ai!Shpresojmë që përderisa prisni ditën e Krishtlindjes, të jeni duke mbushur zemrat tuaja me tingujt dhe fjalët e kësaj kënge. #këngë #ADHURIMI #Jezusi #worship #krishtlindja #Christmas #adhurimishqip #krishti #KrishtlindjaPoVjen ... See MoreSee Less
View on Facebook

8 months ago

Shtëpia Records
Këngën tjetër të rradhës që duam të ndajmë me ju shumë shpejtë është kënga ''Amen, Amen''Kënga ''Amen Amen'' është një këngë shumë e bukur për periudhën e AdventitAdventi është një kohë kur të krishterët në mbarë botën marrin kohë për të reflektuar për ardhjen e Krishtit. Është një kohë përkushtimi për të përgatitur zemrat dhe mendjet tona që ta kujtojmë gjënë më të çmueshme që ndryshoi gjithë historinë e botës. Lindja e Krishtit! ... See MoreSee Less
View on Facebook

8 months ago

Shtëpia Records
"Ç'është ky fëmijë'' - kënga e rradhës që duam ta ndajmë me ju se shpejti. 🙂 Pak histori: Teksti i këngës ''Ç'është ky fëmijë'' nga origjinali ''What Child is this'', është shkruar në vitin 1865 nga autori William Chatterton Dix. Është një këngë krishtlindjeje shumë e vjetër dhe e famshme. Thuhet se melodia e kësaj kënge është madje edhe më e vjetër. Kënga ka tinguj tipik të muzikës folklorike angleze dhe disa thonë që këtë melodi mund ta ketë kompozuar vet Mbreti i Anglisë Henri i 8të. Kur autori i këngës WIlliam e shkroi këtë tekst, ai kishte përjetuar një kohë shumë të vështirë në jetën e tij. Në moshën 29 vjeçare, duke kaluar një kohë vuajtje me depresionin, pastaj poashtu një eksperiencë sfiduese që gati ia mori jetën, Williami sikur u zgjua nga errësira shpirtërore dhe iu kthye Perëndisë. Gjatë kohës kur ai po shërohej, ai nisi të lexonte Biblën dhe kështu u frymëzua shumë që të shkruante himne. Dhe nga ajo kohë, doli edhe kjo këngë për Krishtlindje që mori famë të madhe dhe ende këndohet edhe sot. Me një tekst shumë të bukur dhe një melodi shumë tërheqëse, kënga ''Ç'është ky fëmijë'' zgjon pyetje brenda nesh për veprën që Zoti bëri për ne kur Krishti erdhi ne mesin tonë si një fëmijë. Zoti vet u bë mish.Qëndroni me ne dhe na ndiqni teksa shumë shpejtë do ndajmë këngën më të re me ju. ... See MoreSee Less
View on Facebook

8 months ago

Shtëpia Records
"Eja Eja Emanuel" nga Latinishtja "Veni Veni Emanuel" është një thirrje kaq e lashtë e njerëzimit. Edhe atëherë, edhe sot, qëndrimi i çdokujt që njeh Krishtin është i njëjtë, ''Eja Zot, ti që je ''Perëndia me ne'', na shpëto, kemi nevojë për ty!''Bota ka qenë mjaft kaotike këtë vit, dhe duket që kudo që shikojmë ka lajme jo të mira. Por, le të vijmë para Zotit në këto kohë, të përulim zemra tona dhe të kujtojmë lajmin më të mirë që ka dëgjuar njerëzimi! Meqenëse gjendemi tani në muajin e Krishtlindjes, me padurim presim të festojmë çdo ditë që Krishti erdhi. Ai që na krijoi, erdhi të jetojë me ne! Ky është lajmi më i bukur të cilin e festojmë. Duam të ju inkurajojmë që këto kohë, ndërsa fokusoheni tek ardhja e Krishtit, të jeni poashtu duke dëgjuar disa nga këngët e Krishtlindjes që ne kemi punuar viteve të fundit. Lutemi që të jenë bekim për ju dhe ndajini ato edhe me të tjerët. Këtu është një link për një ''playlist'' që ne kemi krijuar për ju me këngë të Krishtlindjes! www.youtube.com/watch?v=KHX8goyhPy4&list=PLXCfsIbm5rrlxJqMYZWN5_e_NPM9x449U#shtepiarecords #worship #adhurimi #adhurimishqip #krishtlindja #jezusi #krishti #emanuel ... See MoreSee Less
View on Facebook

8 months ago

Shtëpia Records
Shtëpia Records ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Shtëpia Records
Për të gjithë ata që duan të kenë mp3 të këngëve që kemi në kanalin tonë, poashtu këngët me akorde apo nota muzikore, të gjitha këto mund t'i gjeni edhe nëpërmjet QR Kodit të Shtëpia Records. Ky kod, do ju drejtojë tek linku publik që përmban të gjitha këto files. Shpresojmë që dhe kjo të jetë një mënyrë e lehtë për ju që të keni çasje sa më të lehtë të këngëve. 😉 ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Shtëpia Records
Ne si Shtëpia Records duam të vazhdojmë që të sjellim tek ju më shumë këngë origjinale në gjuhën shqipe që të mund të ju inkurajojmë në ecjen tuaj me Zotin dhe të ju ndihmojmë që ta adhuroni Zotin edhe përmes muzikës! Bibla na kërkon që të jemi:''duke i folur njeri tjetrit me psalme, himne dhe këngë frymërore, duke kënduar dhe duke lavdëruar Zotin me zemrën tuaj,'' - Efesianëve 5:19 Le ta përmbushim këtë! ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Shtëpia Records
Mos harroni! Premiera edhe 1 orë! Sjellim për juve një këngë me fjalë bekimi. E shkruar dhe kompozuar para 1 viti, në komunitet dhe me fjalë të frymëzuara nga Bibla. Dëgjojeni dhe këndoni bashkë me ne! Ju inkurajojmë ta këndoni këtë këngë për Kishën tuaj, për familjet tuaja, fëmijët, miqtë dhe vendin tuaj. Të shpallim dhe t'i besojmë së bashku këto fjalë LINKU:www.youtube.com/watch?v=s1yEV7ZnFx4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2rnai2G2fr6Nm04tD_Qv7CDU_xL7MuKyb... ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Shtëpia Records
Nesër do të ndajmë me ju këngën tonë të rradhës! Na ndiqni për premierën në orën 20:00! Këtu mund ta dëgjoni një copëz të këngës!#këngëbekimi #tëbekojmë #zoti #Jezusi #adhurimishqip #zotitejubekojë #Bibla #shtepiarecords #këngëorigjinale #Kreativitet #Kisha #povjenseshpejti #comingsoon ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Shtëpia Records
Nesër do të ndajmë me ju këngën tonë të rradhës! Na ndiqni për premierën në orën 20:00! #këngëbekimi #tëbekojmë #zoti #Jezusi #adhurimishqip #zotitejubekojë #Bibla #shtepiarecords #këngëorigjinale #Kreativitet #Kisha #povjenseshpejti #comingsoon ... See MoreSee Less
View on Facebook

11 months ago

Valmire Selmani
👏👏U lumtë, u lumtë Shtëpia Records, Pepa Sefedini,Edlira SpahoNa kënaqet Perëndia vazhdoftë me u përdor për t’beku kombe! ... See MoreSee Less
View on Facebook

11 months ago

Shtëpia Records
Para një viti, kur si një grup njerëzish, u mblodhëm që të shkruajmë këngë së bashku, të gjithë u pajtuam që nevoja për të pasur një këngë për unitetin ishte një gjë e çmueshme dhe e nevojshme për Kishën! Askush s'është i denjë të qëndroj në këto fjalë, apo edhe t'i këndoj, por Jezusi na bënë të denjë me drejtësinë e Tij! Kënaquni teksa e dëgjoni një këngë kaq bukur të thurrur dhe kënduar nga Edlira Spaho! E përdortë Zoti këtë këngë për të sjellë atë që Ai do në zemrat tuaja! ''Ngrije zërin lartKrijimi adhuron Atë që është në fron Këngët e shpengimitTy do t’i kushtojmëTi je kënga jonëTë përkasim ty ZotDuart bashkuar ngrejmëKisha jote këndon sotE gjitha në unitet'' ... See MoreSee Less
View on Facebook

11 months ago

Shtëpia Records
www.youtube.com/watch?v=5tqp5fF8H1Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2KrJZjrzFsqmkx3WaWtR-FxqU1Bttatrw...Ndiqeni me ne sot premierën këngës më të re në orën 20:00! 🙂 ... See MoreSee Less
View on Facebook

11 months ago

Shtëpia Records
Po bëhemi gati të lansojmë shumë shpejtë një këngë mjaft të veçantë me ju! Nesër do të jetë premiera! Këtu mund ta dëgjoni një copëz të këngës! ... See MoreSee Less
View on Facebook

11 months ago

Shtëpia Records
www.youtube.com/watch?v=HDy9KdyxWdE''Mos ki frikëAi është dritë...'' ... See MoreSee Less
View on Facebook